Kiedy zauroczenie zamienia się w miłość?

Zauroczenie to bardzo silne uczucie, które sprawia, że nie widzimy żadnych wad u drugiej osoby i chcemy za wszelką cenę zbudować z tą osobą związek na resztę życia. Nie zawsze nas ono dopada, ale czasami się pojawia. Niezależnie od naszego wieku. Każdy z nas dobrze się orientuje, że zauroczenie na portalu randkowym nie potrwa wiecznie, ale czy przetrwa ono etap randki online? Jak to z tym jest w praktyce?

Kilka miesięcy szaleństwa

Wszystko zależy oczywiście od konkretnej sytuacji, ponieważ czasami zauroczenie mija nam błyskawicznie i po kilku dniach dochodzimy do siebie, a portal randkowy staje się miejscem do poszukiwania nowych znajomości. Zdarza się, że następnego dnia rano już myślimy trzeźwo. W innych wypadkach zauroczenie trwa kilka, kilkanaście tygodni, niekiedy kilka miesięcy.

Zazwyczaj zaczyna się dopiero po przeniesieniu znajomości z rzeczywistości wirtualnej do świata realnego, ponieważ duże znaczenie ma tutaj też element fizyczny. Sygnałem, że zauroczenie się kończy, najczęściej jest rozpoczęcie dostrzegania problemów z drugą osobą, polegające przede wszystkim na rozdrażnieniu spowodowanym przez drobne szczegóły. Nie należy traktować tej chwili w kategoriach straty. Wręcz przeciwnie, jest to dobry znak, ponieważ dopiero wtedy może się pojawić dojrzała miłość.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *